5 sposobów na brak motywacji

Strona główna » 5 sposobów na brak motywacji

W walce o szczupłą, wysportowaną sylwetkę niezbędna jest przede wszystkim odpowiednia motywacja. Bez niej daleko nie zajdziemy. Jednak każdemu zdarzają się gorsze chwile. Nie da się każdego dnia być w 100% zmotywowanym. Dlatego przedstawiam Ci 5 sposobów na brak motywacji.

Wyznacz realny cel

Wyznaczenie realnego celu jest konieczne. Nie wyznaczaj sobie niezwykle ambitnego celu, którego osiągnięcie jest bardzo trudne albo nawet niemożliwe w krótkim czasie. Prawdopodobieństwo, że go osiągniesz jest bardzo małe. Niepowodzenie poskutkuje irytacją, zniechęceniem i utratą motywacji. Nie da się schudnąć 15 kg w miesiąc ani po miesiącu treningów przebiec maratonu. Pamiętaj o tym i stawiaj sobie realne cele. Dzięki ich osiągnięciu zyskasz jeszcze większe chęci do działania.

Dodaj krótkoterminowe cele

Na etapie planowania odchudzania ważne, by wyznaczyć sobie zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe cele. Koniecznie wyznacz sobie małe, tygodniowe cele, na które masz w 100% wpływ. Dużo lepiej będzie powiedzieć sobie, że naszym celem jest np. zrobienie 3 treningów w danym tygodniu niż stawianie sobie za cel np. schudnięcie określonej liczby kilogramów w danym czasie. Po pierwsze sama masa ciała nie jest jedynym wyznacznikiem tego, czy robimy postępy. Po drugie mają na nią wpływ czynniki zupełnie niezależne od naszych działań, np. poziom niektórych hormonów.

Przypomnij sobie dlaczego to robisz

Wypisz sobie jak najwięcej powodów, dla których to robisz. Dlaczego chcesz mieć szczupłą, zgrabną czy wysportowaną sylwetkę? Zastanów się nad tym spokojnie. Przejdź od ogólników w stylu „chcę lepiej wyglądać” do szczegółów. Co dla Ciebie znaczy lepiej wyglądać? Czy chcesz mieć płaski brzuch, smukłe uda, jędrniejsze pośladki? Czy może chcesz mieścić się w ubrania, które nosiłaś jeszcze w liceum albo na studiach? Może chcesz powrócić do formy sprzed ciąży? Wymień też powody nie tylko sylwetkowe, ale również zdrowotne jak np. lepsze samopoczucie, większy poziom energii itp. Tych powodów może być całe mnóstwo, ale to Ty musisz się nad tym zastanowić. To Ty wiesz najlepiej co dokładnie chcesz osiągnąć. Zrób taką listę swoich powodów i w chwilach zwątpienia sięgaj do niej przypomnij sobie, dlaczego to wszystko robisz.

Poproś o wsparcie

Z pomocą rodziny, przyjaciół będzie Ci o wiele łatwiej osiągnąć Twój cel. Razem będziecie się nawzajem motywować, możecie razem trenować albo wspólnie przygotowywać posiłki. Najważniejsze, żeby mieć w pobliżu kogoś z kim wspólnie będziesz dążyć do wyznaczonego celu.

Stosuj metodę małych kroków

Każdemu zdarzają się gorsze chwile, w których brak motywacji, żeby zrobić cokolwiek. Stres, nadmiar obowiązków, zmęczenie, to wszystko sprawia, że nie mamy ochoty na żaden wysiłek. Wolimy usiąść na kanapie zamiast iść na trening. Ważne jednak, żeby w takim momencie się nie poddawać, tylko nadal robić swoje. Ułatwi Ci to metoda małych kroków. Jeśli nie masz ochoty wykonywać treningu, zrób chociaż 10 minut. Po tym czasie zobaczysz, że rozgrzejesz się, pojawi się przypływ endorfin i zrobisz cały zaplanowany trening.

Aby prawidłowo i skutecznie przeprowadzić proces odchudzania nie wystarczy jedynie odpowiednio zaplanowana dieta i plan treningowy. Konieczne są także chęć zmiany i odpowiednia motywacja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz moją historię

Odtwórz wideo

Metamorfozy moich podopiecznych

Opinie o moim prowadzeniu

kliknij żeby powiększyć

Nowości na blogu

Blog

Szokująca prawda o odchudzaniu!

Czy wiesz, że zdecydowana większość osób, które kiedykolwiek próbowały się odchudzać w ciągu 2 lat po zakończeniu odchudzania powraca do masy ciała sprzed diety? Dzieje

Czytaj więcej »
Blog

5 sposobów na brak motywacji

W walce o szczupłą, wysportowaną sylwetkę niezbędna jest przede wszystkim odpowiednia motywacja. Jednak każdemu zdarzają się gorsze chwile. Dlatego przedstawiam Ci 5 sposobów na brak motywacji.

Czytaj więcej »
Blog

Mało znane sposoby na odchudzanie

Żeby schudnąć nie wystarczy mniej jeść i więcej się ruszać. Dlatego, żeby ułatwić sobie odchudzanie warto poznać inne, bardzo skuteczne, ale mało znane sposoby, które pomagają w pozbyciu się nadprogramowych kilogramów.

Czytaj więcej »